Jdi na obsah Jdi na menu

Sluneční megaerupce

Sluneční erupce z 31.8.2012

Rozhodl jsem se napsat tento příspěvek poté, co jsem si přečetl, že 31. srpna 2012 došlo k masívní erupci na Slunci (viz foto výše). A shodou okolností bylo právě 31. srpna 2019 (jaká náhoda!). Tato synchronicita mě nenechala chladným a začal jsem si zjišťovat alespoň základní informace o problematice slunečních erupcí a co to vlastně může způsobit nám lidem zde na Zemi. Protože se všude v posledních letech mluví a píše o očekávaném Slunečním záblesku. Tak abych byl připraven, alespoň teoreticky. Viz odkazy pod článkem.

Co se tedy vlastně událo na Slunci toho 31.8.2012? Ze Slunce vystřelilo dlouhé vlákno slunečního materiálu (CME - Coronal Mass Ejection), které bylo vymrštěno obrovskou rychlostí do vesmíru. Rychlost této plazmové smrště se pohybovala okolo 1448 km/s neboli 5 214 275 km/h (přes 5 milionů kilometrů za hodinu!). Tento výtrysk plazmy naštěstí nemířil směrem k Zemi, ale přesto se projevil v noci 3. září polární září v zemské magnetosféře. Pokud by plazma směřovala k Zemi, tak by nás proud částic ze Slunce při uvedené rychlosti zasáhl zhruba za 30 hodin. A následky by asi nebyly moc příjemné - viz články v odkazech níže.

---

Související odkazy

Sluneční erupce mohou ochromit civilizaci za pár hodin (National Geographics)
Solární megaerupce hrozí Zemi (Internet Week)
Astronomové detekovali šílenou erupci (Osel.cz)
Slunce je stále schopné vytvářet megaerupce (Forbes - anglicky)
"Konec je blízko" tvrdí George Noory (WND.com - anglicky)

 

Událost a Galaktická supervlna

V současné době směřujeme k Velkému solárnímu minimu, kdy se sluneční aktivita uklidňuje a bude docházet k méně slunečním erupcím. To bude mít s velkou pravděpodobností na naši planetu chladivý účinek, který může na čas kompenzovat dopady globálního oteplování. Bylo by však falešné si myslet, že protože je Slunce klidné, má na Zemi menší dopad - opak je pravdou. Zaprvé, kompaktnější sluneční magnetosféra umožňuje, aby do našeho prostoru vstupovalo více galaktického kosmického záření a celkové magnetické změny způsobují zvýšenou sopečnou aktivitu, zemětřesení a dramatické změny klimatu. To vše také díky současnému zrychlujícímu se posunu magnetických pólů Země.

Je také nezbytné porozumět těmto změnám ve vztahu k „pulzům“, které k nám přichází z našeho galaktického jádra. Během 30 let byl proveden rozsáhlý výzkum astrofyzikem Dr. LaViolette (podívejte se na tento Interview s Projektem Camelot). Shromažďoval údaje ze zbytků kosmického prachu pohřbených v ledových příkrovech Antarktidy a Grónska. Data odhalují opakující se vzor galaktických impulzů, které probíhají nejméně ve 3 cyklech: každých 5 700 let, 11 500 let a 26 000 let. Poslední cyklus je zajímavý tím, že jde přesně o délku precese bodů rovnodennosti a jde také o klíčovou periodicitu průchodu sluneční soustavy galaktickou rovinou.

Klíčovým aspektem práce Dr. LaViolette je, že tyto galaktické pulzy neboli supervlny jsou cyklické a v průběhu času mají obrovský dopad na naši sluneční soustavu, což způsobuje sluneční mikronovy (megaerupce) a transformace na každé planetě, včetně naší Země. LaViolette uvádí jasný důkaz, že stojíme těsně před další galaktickou supervlnou.

Zdroj: Openhand Web
Překlad: Google
Korekce: Petr

---

Související odkazy

Miloš Zeman - o klimatických změnách
Vánoční projev prezidenta Miloše Zemana ohledně globálních změn klimatu (26.12.2019)

Příprava na Odhalení a události kolem Slunečního záblesku (Matrix-2001.cz)
Velká kosmická hra finišuje (portál Ragauian.cz)
Mikronova-Událost-Galaktické supervlny (server Stop5G.cz)
Globální elita se připravuje na Sluneční megaerupci
Chemtrails a Slunce (Jay Weidner na Gaia TV)
Galaktická krychle (David Wilcock na Gaia TV)
Atlantská katastrofa (David Wilcock na Gaia TV)
Kdy dojde k Solárnímu záblesku?
Kdy skončí Kalijuga?
Předpovědi KONCE SVĚTA pro 21. století!
The Sun & Earth Catastrophe | Randall Carlson/Ben Davidson (Youtube)
Earth Catastrophe Cycle | 2020 & Beyond (Youtube kanál Suspicious0bservers)

 

Náhledy fotografií ze složky Slunecni-zablesk

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář